BIURO PRASOWE

PRACE CENIONYCH POLSKICH ARTYSTÓW JUŻ W LE PUKKA!

dodana:

W Le Pukka concept store pojawiły się właśnie oryginalne obrazy i inkografie znanych polskich artystów jak Edward Dwurnik, Rafał Olbiński oraz plakaty Małgorzaty Wasylewskiej. Ponadto w warszawskim showroomie dostępne są również prace rodzimych artystów młodego pokolenia Agnieszki Barańskiej i Michała Torzeckiego.

Sztuka to idealne uzupełnienie wnętrza, dzięki któremu mieszkanie będzie miało duszę i nabierze charakteru zgodnego z gustem i temperamentem jego mieszkańców. W Le Pukka concept store pojawiły się właśnie obrazy, artystyczne zdjęcia, plakaty, grafiki i inkografie czyli formy grafiki powstałej przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej. Na stronie internetowej sklepu oraz w warszawskim showroomie można wybierać spośród prac zarówno młodych, uzdolnionych, polskich artystów jak i już znanych na świecie, rodzimych malarzy czy fotografów.

- Dostępne u nas obrazy, grafiki, inkografie to oryginalny, niepowtarzalny i ponadczasowy dodatek do wnętrza, który często występuje jeśli nie w jednym egzemplarzu to w bardzo ograniczonych edycjach – mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka. - To właśnie sztuka nadaje wnętrzu ostatecznego dopełnienia i unikalnego charakteru. Współpracujemy z bardzo uzdolnionymi artystami, wśród których znajdują się między innymi: Michał Torzecki, Agnieszka Barańska, Edward Dwurnik, Rafał Olbiński oraz Małgorzata Wasylewska. Rodzaj sztuki jaką reprezentują długo będzie zdobił wnętrza mieszkania  – dodaje Katarzyna.

W Le Pukka można również zapoznać się z portfolio prac innych znanych i cenionych malarzy jak między innymi: Jerzy Nowosielski, Jarosław Modzelewski, Waldemar Świerzy czy Tadeusz Dominik.

Edward Dwurnik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych osobowości polskiej sztuki współczesnej. To również jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją ustrojową w Polsce (udział w prestiżowej ekspozycji nowoczesnej sztuki „documenta 7” w Kassel w 1982 roku). 

Rafał Olbiński to artysta bardzo wszechstronny. Jest malarzem, ilustratorem, grafikiem, projektantem, scenografem oraz plakacistą. Jego twórczość charakteryzuje indywidualny, niepowtarzalny styl, nieco z pogranicza symbolizmu i surrealizmu. Za swoją twórczość uhonorowany został już ponad 150 nagrodami. Artysta ceniony zarówno w Polsce jak i na świecie.

Małgorzata Wasylewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i fotografią. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych zarówno w Polsce jak i na świecie. Od kilku lat zajmuje się tworzeniem fotokolaży, które są remiksem otaczającej nas papierowej rzeczywistości.

Michał Torzecki to młody, niezwykle utalentowany artysta, tuż przed stanem wojennym wyemigrował wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po powrocie do Polski ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w Pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. 

Agnieszka Barańska (Szela Szelasta), młoda, utalentowana, polska artystka, autorka obrazu pt.: "Nervous system", „Carousel of life” oraz „Sphere”.