POLSKI DESIGN

Wczytaj następną stronę
Pokazuje 1 - 32 z 243 elementów

Produkty

Rozkwit sztuki użytkowej: grafiki, architektury wnętrz, meblarstwa, tkactwa, metaloplastyki w Historii Polskiej Sztuki przypisje się na pierwszą połowę XX wieku. Od tego czasu polscy rzemieślnicy rozwijają branżę meblarską z mniejszymi i większymi sukcesami. Prawdziwy rozkwit to sukces Polski na Międzynar...
Rozkwit sztuki użytkowej: grafiki, architektury wnętrz, meblarstwa, tkactwa, metaloplastyki w Historii Polskiej Sztuki przypisje się na pierwszą połowę XX wieku. Od tego czasu polscy rzemieślnicy rozwijają branżę meblarską z mniejszymi i większymi sukcesami. Prawdziwy rozkwit to sukces Polski na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w roku 1925. Pierwszą połowę lat 30. zdominowała problematyka nowoczesnego budownictwa i umeblowania małych wnętrz. Popularność zyskały meble z giętych rurek stalowych, podnoszone łóżka i inne niewielkie w skali, wielofunkcyjne rozwiązania. Lata 50 to czasy sklejki,  a następnie tworzywa sztuczne: igielit, winidur i w końcu żywice epoksydowe. Przykładem był organiczny fotel z żywicy Romana Modzelewskiego. 
I tak branża meblowa w Polsce rozwija się do tej pory i nic nie wskazuje na jej zahamowanie. Wręcz przeciwnie! Powstaje coraz więcej pracowni stolarskich, coraz więcej małych manufaktur i przede wszystkim coraz piękniejsze wzory i materiały. Możemy być dumni z naszych polskich projektów! Koniecznie zobaczie co mamy w swojej ofercie i wspierajmy polskie marki!
W szczególności możemy wymienić: Durbas Style, Szyszka Design, Befame, CS Home, Giera Design , Elementuj, Happy Barok, Kandela, Motive Home, Nowy Model, Puff Buff, Ragaba, Talukko, Tar Design i Wood Republic. Są to polskie marki, które tworzą niepowtarzalne projekty z wielką pasją i zamiłowaniem do swojej pracy. Polecamy!
Więcej