BIURO PRASOWE

POLSKA SZTUKA W LE PUKKA!

dodana:

W jaki sposób wyrażać swój indywidualny styl, gust i estetykę? Oczywiście poprzez modę, muzykę czy styl życia, ale również za pomocą sztuki, która staje się bardziej dostępna. Chociaż raczej nie nosimy jej ze sobą, to coraz częściej otaczamy się nie we własnych wnętrzach.

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Dbając o unikalny wygląd mieszkania dopasowujemy do niego różnorodne dodatki, często zaprojektowane przez młodych artystów. Kupujemy filiżanki hand-made z pięknej porcelany, kładziemy tapety czy wieszamy plakaty zaprojektowane przez rodzimych ilustratorów młodego pokolenia. Coraz chętniej sięgamy również po meble zaprojektowane na indywidualne zamówienie wedle naszych wytycznych i zwracamy uwagę na jakość rzeczy, którymi się otaczamy. Pragniemy posiadać rzeczy unikalne. Dlatego właśnie sztuka staje się coraz bardziej popularna i pożądana. Piękne obrazy stają się już nie tylko domena galerii ale właśnie polskich mieszkań.

Portfolio concept store’u Le Pukka powiększyło się właśnie o kolejne prace świetnych polskich artystów. Oprócz inkografii Edwarda Drurnika i Rafała Olbińskiego oraz prac Agnieszki Barańskiej i Michała Torzeckiego zagościły tu również obrazy Wojciecha Brewki i Gosi Grochali.

Wojciech Brewka to młody artysta, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współpracował z desa unicum oraz galerią DNA z Wrocławia. Tworząc swoje prace autor wykorzystał narzędzia używane przez artystówpracujących na ulicy oraz tych tworzących w zaciszach pracowni m.in. płótno, gazety, skrawki tkanin, nitro, akryl, olej. Wojciech Brewka zafascynowany jest berlińskim street artem. Chcąc przybliżyćswoją sztukę masowemu odbiorcy wykonuje kopie prac w formie naklejek, które rozprowadza po mieście.

Gosia Grochala – druga artystka, której prace dostępne są od niedawna w Le Pukka, to przede wszystkim modowa ilustratorka, rysowniczka i malarka. Współpracowała z Maciej Zień Home m.in. przy projektowaniu pokazowych apartamentów Woronicza Qbik. Prace dostępne w Le Pukka to świetne obrazy z kobietami w roli głównej, idealne do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

- Sztuka to idealne uzupełnienie wnętrza, dzięki któremu mieszkanie zyskuje duszę i nabiera charakteru zgodnego z gustem i temperamentem jego mieszkańców – mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka.Dostępne u nas obrazy, grafiki, inkografie to oryginalny i ponadczasowy dodatek do salonu czy sypialni. Są to prace, dostępne zazwyczaj tylko w jednym egzemplarzu, co czyni je unikalnymi dodatkami, ale też wyjątkowymi podarunkami dla bliskiej osoby – dodaje Katarzyna.