BIURO PRASOWE

NOWOCZESNA JADALNIA: W ROLI GŁÓWNEJ STÓŁ

dodana:

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To tutaj domownicy spędzają poranki zaczynając dzień od kawy i śniadania oraz wieczory po powrocie z pracy wspólnie spędzając czas, czytając gazety jedząc czy pracując. Jest to również miejsce rodzinnej i towarzyskiej integracji w weekendy. A jakie są obowiązujące trendy w tym segmencie?

Podstawowym elementem każdej jadalni jest stół. Niezależnie od jego formy i wielkości, to on wyznacza charakter pomieszczenia i buduje jego styl. Oferta rynkowa jest ogromna, od stołów z tworzyw sztucznych, poprzez szklane, wykonane z kamienia i drewna, kończąc na nowoczesnych połączeniach różnych surowców o bogatej stylistyce i kolorystyce. Są stoły rozkładane, okrągłe i o nieregularnych kształtach, takie minimalistyczne i o bardzo oryginalnym wzornictwie.

Wśród najnowszych trendów w urządzaniu jadalni znaleźć można stoły z blatami wykonanymi ze spieków kwarcowych np. stół Elegance marki Metaform. Spieki kwarcowe stworzone są z granulatu naturalnych materiałów, takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne, które w innowacyjnym procesie spiekania wypalane są w temperaturze 12250 stopni. Finalnie otrzymujemy idealnie płaski, bardzo wytrzymały blat, który jest łatwy do czyszczenia i dezynfekcji oraz odporny na mróz, ogień, pleśń i promienie UV. Dodatkowo nie zmienia on koloru, parametrów i właściwości pod wpływem użytkowania.

Jednym z ciekawszych trendów w projektowaniu stołów do jadalni są oryginalne nogi o nieregularnych kształtach oraz możliwość polakierowania elementów mebla zgodnie z własnym gustem i stylistyką wnętrza. Takie rozwiązania udostępnia swoim nabywcom firma Metaform. Klienci mają możliwość wyboru kolorystyki nóg stołu z bogatej palety RAL, a dodatkowo mogą zadecydować jakie wybarwienie drewnianego blatu będzie im najbardziej pasowałoMeble z możliwością personalizacji to trend, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Moda na meble personalizowane pochodzące od polskich twórców mebli, projektantów i designerów wynika z tego, że chcemy otaczać się rzeczami dobrej jakości, wykonanymi na zamówienie, często w limitowanych egzemplarzach, wedle naszych potrzeb i sugestii. Masowi producenci nie dodają takiej wartości do swoich produktów.  

Swoje pięć minut ma również klasyczny, dobrze znany surowiec czyli drewno. Ten tradycyjny surowiec może występować w zupełnie zaskakujących rolach również w designerskich, nowoczesnych wnętrzach. Drewniane stoły do jadalni występują najczęściej w prostych stylizacjach na czterech grubych lub dwóch masywnych nogach, ale również w lżejszej formie – na stalowych nóżkachTakie stoły pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu. Z prostymi w formie stołami współgrają styl industrialny, nowoczesny 
i minimalistyczny. Nowoczesne, kolorowe krzesła przy takiej ławie komponują się idealnie dodając lekkości drewnianej formie.

Niezależnie od tego jaki stół planujemy wybrać do naszej jadalni pamiętajmy o tym, aby był to produkt funkcjonalny i wygodny dla użytkowników i dostosowany do ich potrzeb. Jeśli podczas wyboru mebli do jadalni pojawią się jakieś wątpliwości czy pytania, warto poprosić o poradę obsługę sklepu lub architekta wnętrz, którzy pomogą w dobraniu najlepszego rozwiązania do mieszkania.

Produkty marki Metaform dostępne są TUTAJ!