BIURO PRASOWE

NAJNOWSZE PRODUKTY PROSTORII NAGRODZONE!

dodana:

Chorwacka marka Prostoria znana już polskim użytkownikom z wygodnych mebli tapicerowanych otrzymała kolejną nagrodę za swoje innowacyjne projekty. Wyróżnienie Interior Innovation Award 2015 otrzymały: krzesło Strain oraz sofa Contour.

Krzesło Strain to produkt zaprojektowany przez współpracującego z firmą Prostoria Simona Morasi Piperčić’a. Fotel został stworzony z myślą o użytkownikach, dla których wygoda jest równie istotna co design. Cała konstrukcja, wykonana z drewna i stali oraz materiały obiciowe z wysokiej jakości tkanin lub skór, zostały zaprojektowane tak, , aby siedzisko i oparcie zapewniały elastyczność i możliwie najbardziej komfortowe warunki do wypoczynku.

Sofa Contour to drugi z nagrodzonych Interior Innovation Award 2015 projekt Prostorii. Produkt powstał dzięki współpracy marki  z niemieckim biurem projektowym Böttcher Henssler Kayser. Elementy wykończenia sofy Contour – widoczne szwy, przestrzenna struktura materiału wykorzystanego do tapicerowania oraz cienkie nóżki nawiązują do struktury liścia. Cała, lekka wizualnie konstrukcja sofy jest tu nastawiona na maksymalny komfort użytkowników. 

Wyróżnienia za najbardziej innowacyjne projekty przyznaje co roku prestiżowa organizacja German Design Council, która od 60 lat szeroko promuje kulturę designu.