BIURO PRASOWE

MODA NA KOLOR!

dodana:

W tym sezonie w urządzaniu wnętrz stawiamy na kolor! Modne są zarówno meble o wyrazistych i intensywnych barwach jak i te stonowane, delikatne nie rzucające się w oczy - pastelowe. Eksperci Le Pukka concept store podpowiadają jak można wprowadzić kolor do swoich czterech kątów.

Połączmy kolory! 

W zależności od możliwości naszego wnętrza w segmencie mebli mamy do dyspozycji różne rozwiązania. Zacznijmy od tych największych. Kolorowe regały czy półki na książki ożywią na pewno nasz salon. Co ciekawe możemy i powinniśmy łączyć kolory i nie bójmy się tego. Zaplanujmy w pokoju dziennym np. dwu-kolorową konstrukcję na książki, płyty czy bibeloty – podejdźmy do tematu kreatywnie! – Na pewno łatwiej będzie wprowadzić kolory do mieszkania osobom, które mają je urządzone w monochromatycznych kolorach. Do czerni i bieli pasują w zasadzie wszystkie barwy i łatwiej jest takie wnętrze ożywić – mówi Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka concept store.

Jeśli nasze mieszkanie nie pozwala na duże zmiany zastanówmy się nad dodatkami do pokoju pracy, sypialni lub jadalni. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj przede wszystkim małe przenośne regały, czy półki na książki, pomocniki do biurka czy małe stoliczki kawowe. – Żywe, ciepłe barwy jak czerwień, żółć czy pomarańcz pobudzają nas, wpływają na dobry nastrój i pozytywni oddziaływają na naszą psychikę. Warto mieć w domu chociaż kilka mebli czy dodatków w takich kolorach – doradza Katarzyna Barwińska.

Powierzchnie lustrzane – gra kolorów

Powierzchnie mebli wykonane z luster to również wiodący trend ostatnich miesięcy w urządzaniu wnętrz. Wykorzystując szklane, odbijające powierzchnie nasze wnętrze może bardzo wiele zyskać. – Wybierając stolik kawowy o geometrycznych kształtach do pokoju dziennego, ktry wykonany jest cały z luster weźmy pod uwagę, że będzie obijał nam kolory, które pojawią się wokół niego. Możemy nad nim powiesić kolorową lampę, a efekt kolorystyczny będziemy mieli podwójny – informuje właścicielka concept store’u Le Pukka. – Lustrzane stoliki obiją również kolor kanapy, czy przedmioty na nim stojącej w zależności od miejsca, w którym usiądziemy wrażenia będą odmienne – dodaje Katarzyna.

Kolory do wnętrza można wprowadzić również za pośrednictwem kolorowych lamp, krzeseł i foteli. Jeśli na zmiany w naszym mieszkaniu nie będziemy mieli dużego budżetu możemy zawsze zagrać różnorodnymi małymi dodatkami, jak poduszki na krzesła czy kolorowe rolety, donice na kwiaty lub dodatki kuchenne i zastawa.