Lampka Druh

455,00 zł

Opis Lampka Druh

Lampka wykonana na bazie bakelitowego aparatu DRUH z lat 50-tych,zamocowanego na statywie fotograficznym 2-segmentowym.Głowica statywu obracająca się w trzech płaszczyznach pozwala na regulację nachylenia. Żarówka kulka 25W z gwintem E14 wkręcana w bakelitową oprawkę.Abażur kremowy, zmywalny, osadzony na żarówce.Przewód 2,5m...

Lampka wykonana na bazie bakelitowego aparatu DRUH z lat 50-tych,zamocowanego na statywie fotograficznym 2-segmentowym.Głowica statywu obracająca się w trzech płaszczyznach pozwala na regulację nachylenia. Żarówka kulka 25W z gwintem E14 wkręcana w bakelitową oprawkę.Abażur kremowy, zmywalny, osadzony na żarówce.Przewód 2,5m z wyłącznikiem przelotowym.Zasilana napięciem 230V, prosto z sieci.
Oryginalny, niepowtarzalny produkt wykonany ręcznie.Z racji że aparaty były używane i mają kilkadziesiąt lat, każda lampka jest jedyna w swoim rodzaju.

Dodatkowe informacje:Aparat fotograficzny DRUH SYNCHRO zaprojektowany w Zakładach Artystyczno-Badawczych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Produkowany był po II wojnie światowej przez Warszawskie Zakłady Fotooptyczne.Druh Synchro należy do światowej "rodziny" bakelitowych aparatów skrzynkowych z wykręcanym tubusem obiektywu, która wywodzi się konstrukcyjnie z przedwojennego francuskiego aparatu Photax II Blinde. Przez to też należy do stylu wzornictwa art deco.


Zapraszamy do obejrzenia na żywo w Le Pukka :)

Więcej
wysokość - 36cm na jednym segmencie statywuwysokość - 41cm na dwóch segmentach statywuszerokość - 23cm

Dodatkowe informacje o Lampka Druh

Wysyłka - w ciągu 14 dni
Przesyłka - 20 zł

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lampka Druh

Lampka Druh

Zobacz również