BIURO PRASOWE

KVADRA PODBIJA SERCA ŚWIATOWYCH ZNAWCÓW DESIGNU!

dodana:

Kvadra podbija serca światowych znawców designu!

Marka Kvadra znana już polskim użytkownikom z funkcjonalnych i wygodnych sof otrzymała kolejną po Red Dot Award prestiżową nagrodę za innowacyjne projekty. Oznaczenie Interior Innovation Award 2014 otrzymały dwa produkty z najnowszej kolekcji: krzesło Polygon i  fotel Up Lift.

Polygon – pierwszy z odznaczonych projektów to fotel zaprojektowany przez studio projektowe NumenForUse – współpracujące na stałe z Kvadra. Design siedziska oparty jest na formie wielu trójkątów, które pod wpływem zmiany kąta widzenia nabierają nowych zaskakujących kształtów przybierając formy wielokątów.

Rozkładany fotel Up Lift to drugi z nagrodzonych prestiżowym oznaczeniem Innovation Award 2014 produkt z najnowszej kolekcji Kvadra.  Zaprojektowany został przez studio Redesign, projektantów na stałe związanych z tą Chorwacką marką, mającej na swoim kącie projekt minimalistycznej sofy Pil-Low. Up Lift to innowacyjny fotel o ciekawym designie, który jednym ruchem ręki można przekształcić w jednoosobowe, wygodne łóżko.

Wyróżnienia za najbardziej innowacyjne projekty przyznaje co roku German Design Council, który od 60 lat promuje kulturę designu.

Produkty z najnowszej kolekcji Kvadra można zamówić w Le Pukka concept store – głównego dystrybutora tej marki w Polsce.