Katarzyna Kuźma, właścicielka Le Pukka Concept Store, prowadząca program w HGTV "Projekt Balkon" - z wykształcenia psycholog, ale od zawsze związana ze sztuką, muzyką i wnętrzarstwem! Prywatnie żona i od 2015 roku mama Zuzi. Pochodzi z muzykalnej rodziny; mama jest skrzypaczką  a ojciec przez wiele lat reprezentował Polskę w tańcach ludowych na turniejach zagranicznych (z zawodu specjalista w dziedzinie teleinformatyki) . Już jako małe dziecko sama decydowała o wystroju własnego pokoju, przemeblowując go kilka razy w roku!

Katarzyna Kuźma  Katarzyna Kuźma

Katarzyna Kuźma karierę zawodową rozpoczęła będąc nastolatką pracując jako fotomodelka, tym samym współpracując z polskimi projektantami oraz licznymi markami odzieżowymi. Mając  10 lat stawiała pierwsze kroki w telewizji, występując w programie telewizji TVP  ‘5-10-15’.    W wieku 19 lat, zaczynając jednocześnie studia na wydziale psychologii, podjęła pracę w dziale marketingu jednej z firm wprowadzających na polski rynek nowy napój energetyczny, za co była odpowiedzialna. Tym samym, rozpoczęła pracę w branży reklamowej, w której pracowała przez kilka lat.


W między czasie przez wiele lat uczęszczała na zajęcia taneczne osiągając mniejsze i większe sukcesy, ale nigdy nie wiązała przyszłości z tańcem.

Katarzyna Kuźma otwarcie Le Pukka Katarzyna Kuźma urodziny Le Pukka

W 2011 roku, za namową znajomych oraz z własnej potrzeby urządzenia nowego domu otworzyła sklep Le Pukka Concept Store. Początkowo idea była taka, aby zebrać jak najwięcej polskich wyrobów w jednym miejscu i promować narodowe rzemiosło. W krótkim czasie, rynek zweryfikował czego szukają i co kupują Klienci, dlatego dzisiaj w ofercie Le Pukka znajdują się zarówno polskie produkty jak i szeroka oferta mebli i dodatków do wnętrz od zagranicznych firm, które produkują na skalę masową. To, co charakteryzuje wszystkie produkty dostępne w Le Pukka to aktualna moda lub jej ponadczasowość! Bieżące trendy Katarzyna Kuźma przywozi z międzynarodowych targów wnętrzarskich, na który obecna jest kilka razy w roku.
W 2017 roku ropoczęła współpracę z telewizją HGTV i prowadzi w niej program "Projekt Balkon". Pierwszy sezon emitowany był od 2 lipca 2017r.

Katarzyna Kuźma stawia na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, ale też zawsze zwraca uwagę na wygląd i estetykę produktu.  Twierdzi, że tak jak po wyglądzie poznaje się człowieka, tak po wnętrzu mieszkania poznajemy charakter i zainteresowania domownika, dlatego warto się przyłożyć do urządzenia domu nie mniej niż do zadbania o siebie.

Dotychczas udzieliła wielu wywiadów w tematyce wnętrzarskiej oraz uczestniczyła jako prelegent w wydarzeniach branżowych.

W wolnym czasie podróżuje, bo zdaniem Katarzyny Kuźma nic tak nie uczy życia jak zdobywanie własnego doświadczenia w różnych sytuacjach, w różnych miejscach na świecie! Jak mówi „podróże kształcą”.