BIURO PRASOWE

JESIENNE TRENDY: POWRACA MODA NA DREWNO W MIESZKANIU!

dodana:

Według najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz jednym z obecnie najbardziej pożądanych elementów wyposażenia mieszkania są meble i dodatki wykonane z drewna. Bardzo modne są również wszelkie połączenia tego naturalnego surowca z mdfem, metalem, szkłem czy tworzywami sztucznymi.

Meble z drewna królują niemal w każdym stylu od skandynawskiego poprzez loftowy, nowoczesny i minimalistyczny aż do rustykalnego. Z litego drewna wykonywane są całe stoły do jadalni, same blaty lub nogi, krzesła, taborety, półki i komody oraz różnorodne dodatki. W produkcji mebli coraz częściej wykorzystywane jest też drewno pochodzące z recyklingu. Nowe funkcje otrzymują też przedmioty z desek, które wykorzystywane są w transporcie np. palety, które po delikatnej obróbce i lakierowaniu otrzymują nową formę i zastosowanie np. stolika kawowego, łóżka lub szafki. Meble z drewna są bardzo trwałe, ale należy pamiętać, że wymagają odpowiedniej konserwacji.

- Szczególnie w jesiennych i zimowych miesiącach drewno we wnętrzu optycznie ociepli wygląd mieszkania. W zależności od upodobań i stylu w jakim jest urządzone wnętrze, ten naturalny surowiec z powodzeniem można łączyć z lakierowanymi, minimalistycznymi meblami, betonowymi ścianami, czy z nowoczesnym wzornictwem w postaci sofy czy fotela o futurystycznym kształcie – doradza Katarzyna Barwińska z Le Pukka. 

Drewniane meble i dekoracje są uniwersalne. Pokój uzupełniony o kolorowe poduchy, ciepłe pledy lub dywany w połączeniu z naturalnym surowcem nada wnętrzu przytulny i uroczy wymiar. Dla osób nieprzekonanych do ciężkich i dość kosztownych drewnianych kolekcji mebli, nieco tańszą opcją może być rozwiązanie w postaci szafek, stołów i komód pokrytych fornirem (czyli warstwą drewna umieszczoną na blacie np. z mdf’u).

Najnowsze trendy w segmencie mebli z drewna zaprezentowane zostały w katalogu Natural - back in time oraz Comer, hiszpańskiej marki La Forma, która od niedawna dostępna jest na polskim rynku. Produkty z tych dwóch linii, zgodne z najnowszymi trendami we wzornictwie, zostały wykonane z naturalnych surowców oraz elementów powstałych dzięki recyklingowi.

Meble La Forma można obejrzeć na ekspozycji w salonie Le Pukka w Warszawie (ul. Solec 58/60) i zamówić w sklepie stacjonarnym lub on-line na www.lepukka.pl