BIURO PRASOWE

JAK POWSTAJE SOFA – OD PIERWSZEGO SZKICU DO KRÓLOWEJ SALONU

dodana:

Zazwyczaj widzimy ją już w ostatecznej, nienagannej formie. A jak wygląda wcześniej? Ile czasu potrzeba na wykonanie projektu i produkcję? Designerze pracujący dla chorwackiej marki Kvadra odpowiedzieli nam na te pytania! 

 Projektanci Kvadry dzień zaczynają od kawy we wspólnym gronie. Rano omawiają projekty, dyskutują, a czasami się kłócą. - Po burzy mózgów, która czasem trwa i trwa, idziemy popracować, najczęściej w grupie. Przygotowujemy szkice, makiety, prototypy projektu, dopracowujemy szczegóły (to zabiera najwięcej energii i czasu). Nierzadko pracę kończymy samotnie, wieczorem, już w domu – mówi Filip Despot ze Studia Grupa, projektującego dla Kvadry.

 Po tym jak zostanie ustalony projekt sofy lub fotela – co czasami trwa kilka miesięcy – praca przechodzi na kolejne etapy. Wybierane są składowe elementy mebli, kolory i materiały na obicie. Następnie produkowane są prototypy mebli w skali 1:1 i produkt jest dokładnie testowany. Czy dobrze się rozkłada, czy jest wygodny, czy grubość i jakość gąbki czy piór jest odpowiednia, aż po jakość materiału czy skóry i jej cięcia. Kiedy już wszystko zostanie dokładnie sprawdzone, można przejść do kolejnego etapu czyli produkcji finalnej wersji produktu.

Dzięki nowoczesnej fabryce, Kvadra może masowo produkować sofy i fotele. Jednak przykładając dużą wagę do jakości, nie we wszystkich pracach można do końca polegać wyłącznie na maszynach. Stąd spora cześć pracy nad produktami marki wykonywana jest ręcznie. Materace, pianki o wysokiej sprężystości do siedziska, pióra, zawiasy, ramy z litego drewna na których opierają się konstrukcje, a to wszystko obite materiałami lub skórą, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych - dzięki połączeniu tych wszystkich elementów i precyzji pracy ludzi oraz maszyn otrzymujemy trwałe, funkcjonalne siedziska. – Bierzemy pod uwagę zarówno ludzkie potrzeby, funkcjonalność, jak i finansowe możliwości naszych klientów. Zależy nam, by w projektach połączyć śródziemnomorską fantazję z racjonalnością Europejczyków 
z kontynentu – 
mówi Nikola Radeljković ze studia Numen/ForUse, które projektuje dla Kvadry.

Dystrybutorem produktów Kvadra w Polsce jest Le Pukka concept store.

Zapraszamy również na stronę internetową www.kvadra.pl.