BIURO PRASOWE

DESIGN W POKOJU DZIECIĘCYM – KLASYKA I NOWOCZESNOŚĆ

dodana:

Najnowsze trendy

W polskich i światowych wnętrzach dziecięcych króluje obecnie trend na łączenie bardzo nowoczesnych form z meblami stylizowanymi. Białe elementy wyposażenia wnętrza wykonane z drewna lub MDF’u pięknie komponują się z delikatnymi, pastelowymi dodatkami jak ramki na zdjęcia, pompony czy niewielkie półeczki. Dla przełamania sterylności i delikatności wnętrza, przestrzeń dziecięcego pokoju uzupełniana jest o meble w zupełnie innej stylistyce – nowoczesne, a nawet futurystyczne fotele. Łączenie stylów jest obecnie na czasie nie tylko w designie dziecięcym ale również w pomieszczeniach biurowych, w jadalniach czy pokojach dziennych - w miejscach, w których czas spędza cała rodzina.

Kolorystyka

We wnętrzach dziecięcych króluje biel lub beż, pastele i szarości. Coraz rzadziej wybierane są jednolite barwy jak błękit dla chłopca, a róż dla dziewczynki. Kolorystyka pokoi staje się uniwersalna. W ostatnim czasie pojawiły się również – co zaskakujące - wnętrza dziecięce w monochromatycznych kolorach czyli czarno-białe. W takich pokojach dużą rolę odgrywają kolorowe dodatki często w intensywnych barwach. Należ pamiętać aby nie przesadzić z różnorodnością barw w dziecięcym wnętrzu, ich nadmiar może bowiem negatywnie wpływać na samopoczucie dziecka. Warto zaplanować jeden kolor główny i maksymalnie trzy kolory dodatkowe, które pojawią się na ścianach czy w formie dodatków. Dobrym rozwiązaniem jest np. zakup oświetlenia w jednym wzorze. Lampy stojące, sufitowe, kinkiety czy lampki nocne, które mogą stanowić komplet, nie wprowadzając optycznego bałaganu do pomieszczenia, oferuje m.in. polska marka Lamps&Company.

Strefa dzienna i strefa nocna

Aranżując pokoik dziecięcy należy pamiętać o tym, aby wnętrze podzielić na strefy. Strefę nocną – z łóżeczkiem, komodą z przewijakiem lub dla starszych dzieci z szafką nocną i lampką do czytania bajek oraz strefę dzienną, w której znajdzie się stoliczek lub biurko i wolna przestrzeń przeznaczona do zabawy. Niezmiernie ważne jest umiejętne zaplanowanie dziecięcego pokoiku, ponieważ wpływa to nie tylko na wizualny efekt, ale również na bezpieczeństwo dziecka na jego terytorium.

Jeśli w mieszkaniu nie mamy osobnego pokoju, który przeznaczony byłby dla naszej pociechy, można zaaranżować kącik dziecięcy w pokoju dziennym lub sypialni. Przy aranżacji takiego kącika przydatne mogą być niedrogie naklejki ścienne z dziecięcymi wzorami, które można w łatwy sposób usunąć, kiedy dziecko podrośnie lub gdy wzory się znudzą. Obecnie bardzo popularne są naklejki lub tapety w kolorowe romby, kropki lub gwiazdki. Ponadto ścianę ozdobić można niewielkimi półeczkami na przytulanki, czy książeczki oraz ozdobną moskitierą-baldachimem powieszoną nad łóżeczkiem. Takie elementy ocieplą wnętrze i wprowadzą dziecięcy nastrój do pomieszczenia. Aranżując małe pokoje przydadzą się z pewnością także funkcjonalne meble jak np. rozkładane łóżeczko z przewijakiem.

Funkcjonalność mebli

Oprócz kolorystyki i wzorów mebli do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Popularnością cieszą się rozkładane łóżeczka, które dzięki rozsunięciu lub zdjęciu boków mogą służyć przez kilka lat. Komody z demontowanym przewijakiem to kolejny funkcjonalny mebel, który początkowo ułatwia przewijanie dziecka, później ewoluuje do komody na której ustawia się zabawki czy oświetlenie. Aby nie zabierać miejsca w pokoju warto przemyśleć adaptację np. wnęki w ścianie na szafę – zaplanowanie mebla w takim miejscu zaowocuje większą przestronnością.Planując urządzanie pokoju dziecięcego warto skorzystać z pomocy architekta, dekoratora wnętrz lub zapytać o najkorzystniejsze rozwiązania obsługę sklepu z meblami. Dzięki doświadczeniu wykwalifikowanych osób możemy uniknąć błędów, zaoszczędzić czas i pieniądze.

Aranżacja: Le Pukka Concept Store

  • Meble dziecięce Pinio z serii Parole: komoda, przewijak, szafa dwu-drzwiowa, łóżeczko-tapczanik

Rozkładany fotel: Up-Lift, Prostoria

  • Oświetlenie: lampa sufitowa – Paper, lampa podłogowa – Lamps&Co. – Dzieci na paradzieDodatki: ramki Lamps&Co.