BIURO PRASOWE

CHORWACKIE MEBLE W NOWEJ ODSŁONIE

dodana:

Chorwacki producent mebli tapicerowanych znany również w Polsce pod marka Kvadra zmienia nazwę i rozszerza ofertę. Tegoroczne propozycje firmy będą dostępne w całej Europie pod nazwą Prostoria, która po chorwacku oznacza „pokój”, co lepiej odzwierciedla nową, kompleksową ofertę producenta.

W sezonie 2014 firma zdecydowała się na rozszerzenie oferty o nowe kategorie produktów: stoliki kawowe, regały, krzesła oraz mniejsze dodatki do wnętrza. Teraz, dopełniając wcześniejszą ofertę firmy, będzie można urządzić nie tylko centralne miejsce w salonie, ale stworzyć kompletny wystrój większości pomieszczeń.

Mimo, że firma istnieje zaledwie od czterech lat, Kvadra zdążyła już zdobyć uznanie nie tylko użytkowników, ale też znawców designu i ekspertów branżowych - mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka concept store.

Świetnie zaprojektowana rozkładana sofa Revolve otrzymała odznaczenie Reddot Design Avard 2012. W tym roku z kolei za dwa produkty w najnowszej linii, projektanci zostali wyróżnieni Interior Innovation Award 2014 za krzesło Polygon i fotel Up Lift. W ofercie firmy były dostępne głównie meble tapicerowane - wygodne sofy modułowe, oraz fotele -zarówno klasyczne, jak i o bardzo nowoczesnych formach i kształtach.

Prostoria regularnie pojawia się na największych światowych targach wyposażenia wnętrz i designu, na których firma jest obecna od początku działalności. Co roku powiększa ekspozycję i prezentuje coraz to lepsze, bardziej funkcjonalne rozwiązania i design na światowym poziomie. Ekspozycję sof i foteli można również na stałe zobaczyć w Le Pukka Concept Store w Warszawie u wyłącznego dystrybutora tej marki na Polskę.

Prostoria (dawniej Kvadra) to chorwacka firma, która rozpoczęła działalność w segmencie mebli tapicerowanych w 2010 roku. Jej misją jest tworzenie oryginalnych mebli do wnętrz, które wzbogacą codzienne doświadczenia ich użytkowników. W ofercie dostępne są pomysłowe sofy modułowe, które można samodzielnie komponować wedle potrzeby i możliwości wnętrza oraz designerskie fotele, tworzące komplet z sofą, a także stoliki kawowe, regały i dodatki do mieszkania. Założeniem firmy jest tworzenie oryginalnych mebli z wysokiej jakości komponentów i materiałów oraz łączenie ciekawegowzornictwa z funkcjonalnością. Potwierdzeniem ciekawej formy i jakości mebli Prostoria są prestiżowe wyróżnienia Reddot Design Award 2012 oraz Interior Innovation Award 2014, które firma otrzymała za sofę Revolve oraz fotele Up Lift i Polygon.