Blog Lepukka

Urządzamy sypialnię – pomysły i wskazówki!

Urządzamy sypialnię – pomysły i wskazówki!

Głównym elementem, od którego należy rozpocząć poszukiwania i zakupy do sypialni jest łóżko. Jeśli sypialnię zajmuje para, warto zapewnić dostęp do łóżka z obydwu stron, co może ograniczyć nam wybór, jeśli chodzi o wielkość stelaża. W przypadku niewielkiej sypialni najlepiej sprawdzi się łóżko z zaokrąglonymi rogami lub tapicerowanymi wykończeniami, co przy codziennym użytkowaniu może zaoszczędzić otarć i siniaków na nogach.

Foto. HK Living.

Obok łóżka przydadzą się dwie małe szafki nocne i dwie lampki. Jeśli starczy nam miejsca w nogach łóżka można dobrać lub zamówić pod wymiar ławeczkę. Ułatwi nam ona codzienne, poranne czynności, a dodatkowo będzie pełniła funkcję ozdobną. Jeśli jednak nie mamy tyle miejsca to świetnie sprawdzi się jeden designerski fotel lub nowoczesne krzesło. Czasami nawet jeden przedmiot jest w stanie nadać charakter wnętrzu. W Le Pukka znaleźć można nowoczesne rozwiązania jak np. kolorowe krzesło o lekkim siedzisku z tworzywa sztucznego na drewnianych nogach. Ciekawie prezentują się też lekkie podstawy krzesła wykonane z cienkich metalowych rurek, kontrastujące z mocnym, skórzanym obiciem siedziska. Postawienie nawet jednego takiego krzesła w sypialni daje niesamowity efekt, który przyciąga uwagę.

Sypialnia urządzona serią mebli Meety od La Forma.

Jeśli chcielibyśmy, aby sypialnia była urządzona wedle obowiązujących trendów można zastanowić się nad wspomnianymi wcześniej meblami o lustrzanej powierzchni. Wykorzystując szklane, odbijające powierzchnie niewielka sypialnia może bardzo wiele zyskać. Wybierając np. lustrzaną komodę o geometrycznych kształtach, weźmy pod uwagę, że będzie ona obijała kolory, które pojawią się wokół niej. Możemy nad nią powiesić np. kolorową lampę, a efekt kolorystyczny będziemy mieli podwójny.
Kolejnym trendem, który tym razem możemy odnieść do szafek czy stoliczków nocnych jest moda na personalizację mebli wedle własnych wytycznych. Takie możliwości daje swoim klientom marka Metaform, która dostępna jest w Le Pukka. Wybierając np. łóżko czy szafkę nocną z ich oferty, klient sam wybiera kolor mebli z palety RAL. Dzięki temu meble do sypialni można dopasować idealnie pod kolor ścian, których kolor już wcześniej został zaplanowany lub pod kolor mebli, które mamy. 

Łóżko Flexi, Metaform.

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* Adres e-mail: (nie opublikowano)
   Strona WWW: Strona wraz z URLhttp://)
* Komentarz:
Przepisz kod